TRENDY WESELNE 2023

Eco wesela – nowy hit

Temat ekologii jest ostatnio coraz bardziej modny; zarówno w życiu jak i w branży ślubnej. Odchodzi się już od sztucznych, plastikowych dekoracji na rzecz ekologicznych, naturalnych, nie plastikowych takich, które są eko. Ważne jest, aby produkować jak najmniejszą ilość śmieci. Pary młode częściej decydują się na żywe kwiaty, drewno, sojowe świece, szkło czy jutę.

Motyw przewodni

Młodzi coraz rzadziej wybierają motyw przewodni wesela. Obecnie organizowane są wesela w konkretnym stylu: glamour, boho, vintage, rustykalnym, angielskim, francuskim, klasycznym, minimalistycznym albo nowoczesnym. Dominują kolory stonowane, przygaszone, pastelowe.

 

Zaproszenia

To samo dotyczy zaproszeń ślubnych. Państwo Młodzi wybierają zaproszenia w konkretnym stylu oraz w przygaszonych i stonowanych kolorach z motywami kwiatowymi lub roślinnymi. Zwykle wszystko musi do siebie pasować. Całość musi być spójna.

Podziękowania dla gości

Podziękowania dla gości za przybycie to już standard na weselach. Teraz młodzi wybierają mini świeczki sojowe, ręcznie robione mydełka, krówki z dedykacją czy też domowe ciasteczka lub makaroniki. Takie podziękowanie dla gościa to bardzo miły akcent.

 

Suknia ślubna

Kiedyś większość panien młodych marzyło o tym, aby w dniu swojego ślubu wyglądać jak księżniczka i mieć wielowarstwową suknię z tiulu. Teraz dąży się do skromniejszych wersji. Nadal królują głównie gładkie jedno lub dwuwarstwowe suknie z delikatnej satyny.

Garnitur

Jeśli chodzi o garnitur to cały czas, od wielu lat, z mody nie wychodzi klasyczna forma garnituru
w kolorze granatu lub szarości. Natomiast w przypadku luźniejszych wesel, np. w stylu boho albo vintage,  świetnie sprawdzi się garnitur w kratę.

 

 

Fotobudka

Trendy zmieniają się z roku na rok jednak nadal nieodłącznym elementem każdego wesela jest fotobudka. Jest to jedna z ciekawszych form na udokumentowanie wesela w postaci setek niepowtarzalnych zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *