Tort weselny z babeczek, muffinek lub pączków – alternatywa dla tradycyjnego tortu

Tort z pączków
fot. instagram.com/nicholamorton

Tort to jedna z kluczowych kwestii wesela, dlatego wiele par zastanawia się nad wyborem kształtu i smaku, a podjęcie ostatecznej decyzji często zajmuje dużo czasu. Jednak czy słyszałeś już o alternatywie dla tradycyjnego tortu weselnego – tort z babeczek, muffinek lub pączków? Przedstawiamy pomysł na elegancką, pyszną i oryginalną wersję deseru weselnego, która z pewnością zaskoczy Twoich gości.

Korzyści

Wbrew temu, co może się wydawać, tort weselny z babeczek nie przegrywa z tradycyjnym tortem pod względem wizualnym i smakowym. Zamiast piętrowego, białego ciasta w kształcie koła lub kwadratu, możesz zaserwować gościom pyszne muffinki w dowolnym smaku i kształcie. Tak jak tradycyjny tort, deser podawany jest na eleganckiej, szklanej paterze, co daje gościom możliwość wyboru smaku i ilości.

Atuty tortu z babeczek, muffinek lub pączków

tort ślubny alternatywny nr 2

Tort z babeczek , muffinek lub pączków ma wiele zalet, które przemawiają za jego wyborem. Przede wszystkim, nie trzeba go kroić, co jest bardzo wygodne w momencie, gdy będą nim częstować się goście. Każdy może po prostu podejść i wziąć swoją porcję. Możliwość udekorowania babeczek w praktycznie dowolny sposób i dopasowanie smaku do wielu gustów to kolejne atuty. Tort weselny z babeczek jest łatwiejszy do przechowywania oraz transportowania. Nie jest aż tak podatny na zniszczenia, jak tradycyjny tort. Dodatkowo, możesz dopasować liczbę babeczek do liczby gości. Dzięki czemu nic się nie zmarnuje, a Ty nie przepłacisz na cieście, którego nikt nie zje.

Jaka jest cena?

Jednak jednym z najważniejszych atutów tortu weselnego z babeczek jest jego cena. W dobrej cukierni cena jednej babeczki to od kilku do kilkunastu złotych. Cena nie będzie zbyt wygórowana, jeśli planujesz wesele na niewielką liczbę osób. Jednak dla imprez na 100, 200 czy nawet 300 osób, cena tortu z babeczek , muffinek lub pączków może być zbliżona lub tańsza niż tradycyjnego tortu weselnego.

tort ślubny alternatywny nr 3

Podsumowanie

Podsumowując, tort weselny z babeczek , muffinek lub pączków to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego tortu, którą warto rozważyć. Jest on nie tylko estetyczny i smaczny, ale także praktyczny i wygodny w użyciu. Cena tortu z babeczek uzależniona jest od wybranej cukierni oraz liczby gości. Warto jednak zastanowić się nad nim . Dzięki temu weselnicy z pewnością będą mieli szansę na spróbowanie czegoś zupełnie nowego i oryginalnego.

Zachęcamy do regularnego odwiedzania:

naszego fanpage na facebook —> KLIK ,

instagram —> KLIK,

 tiktok —> KLIK

oraz naszego bloga —> KLIK

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *